Mezinárodní konference „Budoucnost a perspektivy vzdělávání v sociální práci /The Future and Perspectives of Education in Social Work” .

Ve druhé polovině října 2023 proběhla v Praze dvoudenní mezinárodní konference Budoucnost a perspektivy vzdělávání v sociální práci /The Future and Perspectives of Education in Social Work” .

Je jednou z posledních aktivit projektu „3S-Skilled-Specialized-Social workers – Introduction of a new system of skill-oriented vocational training at 3 Higher Educational Institutions in the Czech Republic”.  Navštívilo ji 88 účastníků z různých škol sociální práce z České republiky a ze zahraničí, z organizací poskytujících studentům praxe v sociálních službách a institucích, z neziskového sektoru, ze státní správy a samospráv. Přivítali jsme také našeho dánského konzultanta Christiana Holteta.

Čeští odborníci/členové projektového týmu prezentovali hlavní výstupy, které projekt přinesl v oblasti oborových specializací, studentských praxí, výzkumu a zkušeností získaných ze stáží v zahraničí. Odborníci z námi navštívených zahraničních vysokých škol ze Slovenska, Slovinska, Rakouska, Švýcarska a Německa prezentovali velmi zajímavá a aktuální témata. /Program mezinárodní konference VELUX3S_FIN/

Věnovali jsme také vzpomínku vzácným osobnostem, které se o náš projekt zasloužily a během projektu nás předčasně navždy opustily: panu Jensi Pedersenovi, zástupci THE VELUX FOUNDATIONS a vyučujícím na Katedře sociální práce FF UK panu Oldřichu Matouškovi a panu Karlu Hnilicovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *